AHİYAN

Ahilik Kültürünü Tanıtım Sitesi

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa Ahilik Haftası Çorumlu Esnaflar Ahilik Haftası'nı Kutluyor

Çorumlu Esnaflar Ahilik Haftası'nı Kutluyor

E-posta Yazdır


Çorum'da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanan Ahilik Kültürü Haftası, renkli görüntülere sahne oldu.

Çorum'da Ahilik HaftasıAhilik geleneği, her yıl 12-18 Ekim tarihleri arasında Ahilik Kültürü Haftası etkinlikleri ile hatırlanıyor. Bu yıl 22'incisi gerçekleştirilen Ahilik Kültürü Haftası, Çorum'da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Etkinlikler kapsamında Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) tarafından Hürriyet Meydanı'nda program düzenlendi. Vali Vekili Ergün Güngör, Belediye Başkan Vekili Zeki Gül, Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Kültür ve Turizm İl Müdürü Ali Özüdoğru, ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, daire müdürleri ve vatandaşların katıldığı etkinlikler, Mimar Sinan Halk Eğitim Merkezi halk oyunu ekibinin gösterileriyle başladı. Çorum Belediyesi Mehter Takımı'nın konseriyle devam eden etkinlikler kapsamında Mimar Sinan HEM ve ÇESOB tarafından açılan stantlar gezildi.

Protokol mensupları ve vatandaşlar, ebru yapılan stant ile yaşlı bir berberin yaptığı sakal tıraşını ilgiyle izledi. Törenin sonunda Aşçılar ve Lokantacılar Odası tarafından yufka ekmek, bulgur pilavı ve şurup dağıtıldı. (CHA)