AHİYAN

Ahilik Kültürünü Tanıtım Sitesi

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa Ahilik Haftası Ahilik Haftası - Kırşehir

Ahilik Haftası - Kırşehir

E-posta Yazdır


Bu yıl 12-18 Ekim 2009 tarihleri arasında kutlanacak olan 22. Ahilik Haftası programı Ahilik Haftası Merkez Yürütme Kurulu Toplantısında görüşülerek karara bağlandı.

Ahilik Haftası - KırşehirValilikte  29 Ekim 2009 Salı günü saat 14.00'de yapılan toplantıya Vali M. Ufuk Erden, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Ahilik Haftası Merkez Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Vehbi Günan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü ve Esnaf Sanatkarlar Genel Müdür Vekili İsmail Yücel, Vali Yardımcıları Mustafa Harputlu ve M. Fikret Çavuş, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Halis Çelebi, Daire Başkanı Mahmut Nimetoğlu, Ahilik Haftası Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Karagüllü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Müfit Göçen ile ilgililer katıldı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Mehmet Ufuk Erden; "Ahiliğin merkezi olan Kırşehir'de bu yıl 12-18 Ekim tarihleri arasında yapacağımız etkinliklere son şeklini vermek amacıyla bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Bilindiği gibi, Kırşehir'de yapılacak etkinlikler Ahilik Haftası Merkez Yürütme Kurulu tarafından belirleniyor biz de Valilik olarak Belediye Başkanlığı, Ahi Evran Üniversitesi ve esnaf teşkilâtları ile birlikte katkı sağlıyoruz. Milli kültürümüz içerisinde çok önemli bir yere sahip olan Ahilik geleneğini yaşatmak amacıyla yapılacak etkinliklerin en iyi şekilde ve en üst düzeyde katılımla gerçekleştirilmesi için çaba harcıyoruz" dedi. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Ahilik Merkez Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Vehbi Günan da yaptığı konuşmada; "Ahilik Haftası Merkez Yürütme Kurulu olarak programın şekilleneceği son toplantımızı Vali ve Belediye Başkanı  ev sahipliğinde Ahiliğin merkezi olan Kırşehir'de gerçekleştiriyoruz. Daha önce yaptığımız toplantılarda program belirlendi ve gerekli hazırlıklar yapıldı. Ancak bu günkü toplantımızda da birkaç detayı değerlendirerek programımızın uygulanması konusunda son kararımızı vereceğiz. Bakanlığımızın yanı sıra Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi, Ahi Evran Üniversitesi ve ilgili kuruluşların ve Yürütme Kurulunda yer alan kurumların destekleriyle Ahilik Haftası etkinliklerinin en iyi şekilde gerçekleştirilmesini sağlayacağız" dedi.

Geç saatlere kadar süren toplantıda etkinlik programının ayrıntıları görüşülerek karara bağlandı.